Jak sobie poradzić ze stresem w pracy?

Jak sobie poradzić ze stresem w pracyPraca na stanowisku sprzedażowym wiąże się z dużym stresem. Z jednej strony, na sprzedawcy ciąży obowiązek realizacji ustalonych planów sprzedażowych, z drugiej strony klienci nie zawsze są mili, zdarzają się trudne sytuacje i trudne rozmowy.

Niestety długotrwały stres związany z pracą zawodową może stać się czynnikiem demotywującym i prowadzić do mniej wydajnego i mniej efektywnego wykonywania zadań. Ponadto szkodzi zdrowiu, zarówno psychicznemu jak i fizycznemu. Dlatego tak ważna jest umiejętność radzenia sobie ze stresem. Pierwszym krokiem do jego opanowania, jest tak naprawdę przyznanie przed samym sobą odczuwanie napięć nerwowych. Wielu ludzi jest tak zapędzonych w karierze zawodowej, że szkoda im czasu na odpoczynek i nie chcą się do tego przyznać, iż potrzebują trochę przyhamować i zbalansować życie zawodowe z relaksem. Kolejnym etapem jest już walka ze stresem, znalezienie czegoś co stanie się odskocznią i pozwoli się odprężyć. Dobrym sposobem jest aktywność fizyczna, nieważne jaka, rower, bieganie, pływanie, siłownia, czy nawet gry zespołowe. Najważniejsze, aby dobrze się przy tym bawić i rozładować negatywne emocje. Organizmu nie da się oszukać, równowaga pomiędzy pracą, a odpoczynkiem zawsze musi być zachowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>